ტრი მედია ინტელიჯენსი - კონფერენცია 2025
28 თებერვალს, სასტუმრო „პარაგრაფში“ ჩატარდა „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ ყოველწლიური კონფერენცია. კომპანიამ დაარსებიდან 10 წლის იუბილე აღნიშნა, ხოლო ტელეინდუსტრიისთვის პირველი მონაცემების მიწოდებიდან - 9 წელი. შესაბამისად, კონფერენციის მთავარი თემა ტელეყურების ცხრაწლიანი ტრენდები და ტენდენციები იყო. 2016-2024 წლების სატელევიზიო დინამიკა, ტელეაუდიტორიის შესახებ საინტერესო ფაქტები და მნიშვნელოვანი მოვლენები შეაჯამა „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა თამარ მოცრაძემ.
მოწვეულ მომხსნებელებს შორის იყვნენ ტელეინდუსტრიისთვის კარგად ნაცნობი კომპანიების წარმომადგენლები, რომლებმაც საინტერესოდ ისაუბრეს საქართველოში განხორციელებულ წარმატებულ მეგა შოუებზე, ტელეარხებისა და სარეკლამო სააგენტოების შექმნის ისტორიებზე, ასევე სპორტის მნიშვნელობასა და ღირებულებაზე მედიასივრცეში.
სარეკლამო სააგენტო „სტარქომ საქართელოს“ ხელმძღვანელმა ეკატერინე სამადაშვილმა თამთა ყვავაძესთან ერთად ისაუბრა კომპანიის მიერ წარმატებით განვლილი გზის შესახებ ქართულ სარეკლამო ბაზარზე.დამსწრე აუდიტორიისთვის ნოსტალგიითა და ემოციებით სავსე იყო ტელეკომპანია „ბასტი-ბუბუს“ დირექტორის, მარიკა აროშიძის მიერ მოყოლილი ისტორია საბავშვო ტელეარხის დაარსების დღიდან დღემდე. ქართული ტელეინდუსტრიის უცვლელმა ინოვატორებმა გიორგი ხაბურზანიამ და დემნა ჯაფარიძემ „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ მონიტორინგის ჯგუფის ხელმძღვანელ მიშო ჯიბლაძესთან ერთად კითხვა პასუხის ფორმატში ისაუბრეს საერთაშორისო მეგა პროდუქტების ისტორიაზე, აწმყო გამოწვევებსა და მომავალ პერსპექტივებზე. კონფერენციის დასკვნით ნაწილში ბიძინა ბარათაშვილმა თამარ მოცრაძესთან ერთად საინტერესოდ ისაუბრა სპორტულ ჟურნალისტიკაზე, საფეხბურთო ტრანსლირებების ისტორიასა და ტელეაუდიტორიის რეკორდულ მაჩვენებლებზე.
მიმდინარე წლის კონფერენციაზე „ტრი მედია ინტელიჯენსმა“ დამსწრე აუდიტორიას წარუდგინა ჟურნალი, რომელიც მოიცავს კომპანიის 10 წლის ისტორიას, ტელეყურების ცხრაწლიან დინამიკას, ტენდენციებსა და ანალიტიკას. ჟურნალს ყოველწლიური ხასიათი ექნება და მკითხველს შესთავაზებს სიახლეებს ტელეყურების მნიშვნელოვან ფაქტებსა და საინტერესო მოვლენების შესახებ.

TRI Media Intelligence - Conference 2025
On February 28, the annual conference of „Tri Media Intelligence“ was held at the Paragraph Hotel. The company celebrated its 10th anniversary since its founding, and 9 years since the first data was provided to the TV industry. Accordingly, the main topic of the conference was nine-year trends and tendencies in TV viewing. Tamar Motsradze, Head of the Analytical Department of „Tri Media Intelligence“ summarized the dynamics of television in 2016-2024, interesting facts about the TV audience, and important events.
Among the invited speakers were representatives of companies well-known to the TV industry, who spoke interestingly about successful mega shows held in Georgia, the stories of the creation of TV channels and advertising agencies, as well as the importance and value of sports in the media space.
Ekaterine Samadashvili, the head of the advertising agency “Starcom Georgia”, spoke with Tamta Kvavadze about the company’s successful path in the Georgian advertising market. The audience was filled with nostalgia and emotions when Marika Aroshidze, the director of the TV company “Basti-Bubu”, told the story from the day the children’s TV channel was founded to the present day. The unchanging innovators of the Georgian TV industry, Giorgi Khaburzania and Demna Japaridze, together with Misho Jibladze, the Head of the Monitoring Group of “Tri Media Intelligence”, spoke in a question-and-answer format about the history of international mega products, current challenges and future prospects. In the final part of the conference, Bidzina Baratashvili, together with Tamar Motsradze, spoke interestingly about sports journalism, the history of football broadcasts, and record TV audience figures.
At this year's conference, “Tri Media Intelligence” presented a magazine to the audience, which covers the company's 10-year history, nine-year dynamics of TV viewing, trends and analytics. The magazine will be an annual publication and will offer readers news about important TV viewing facts and interesting events.